Novodubnický MTB maratón 2017

Novodubnický MTB maratón 2017

MTB sezóna vrcholí a pre niektorých bol „Dubničák“ skutočným vrcholom sezóny. Tieto preteky, ktoré hrdo nosia prívlastok Najstarší MTB maratón na Slovensku majú pre väčšinu z nás ideálny termín. Počas celého roka s nadšením krútime nohami a tešíme sa na atmosféru, ktorá príde na konci prázdnin. Hodiny a hodiny odjazdených v sedle bajku nás postupne pripravovalo na strážovskú arénu, ktorá ponúka všetko potrebné MTB hobíkom i ambicióznym pretekárom. A ako už býva zvykom, na tento termín je už štandartne zarezervovaná suchá trať.

 

Pre členov tímu Agilus je Novodubnický maratón nielen možnosť si porovnať svoju výkonnosť s inými bajkermi ale je to v prvom rade domáce podujatie, sú to trate na ktorých sme jazdili už ako malé deti, miesto kde poznáme každý kopec, skalu, lesné chodníky i miesta, ktoré nám dali to, čo vo svojom srdci nosíme dodnes-lásku k prírode. A preto sa na Dubničák tešíme znova a znova.

 

A keďže je domáce podujatie vždy priestor aby sme sa v hojnom počte stretli, tak sme to i náležite využili a na štart pretekov sa postavila väčšia polovica tímu. Na najdlhšiu variantu sa, ako vždy, postavil Matej Valúch a na trať Klasik, čiže 43 km, nastúpili Peter Matuščin, Maroš Gančár, Branislav Horečný, Jaroslav Milovský a Igor Skrutek. Na štarte i v cieli nás podporoval Michal Nagy, ktorý sa so zranenou rukou rozhodol nebajkovať a uprednostnil OSA beh nočným mestom, na ktorom si nakoniec dobehol pre krásne tretie miesto vo svojej kategórii. Týmto mu v mene tímu gratulujeme k prvému pódiovému umiestneniu v bežeckej disciplíne.

 

Štart MTB pretekov sa tento rok presunul z tradičného miesta pred hotelom Dynamic na námestie, kde sa MTB preteky miešali s detskými cyklistickými pretekmi OSA cyklokruhy.

 

Ako prvý z tímu vyštartoval na trať King náš Matej, ktorý nakoniec po zdravotných problémoch odstúpil z pretekov. Šťastie v nešťastí, že stihol vyšliapať aspoň na Baske a podarilo sa mu tak užiť si najkrajšie miesto na trati. Celkovo na trati vyhral Jozef Švercel z tímu Outsiterz, nasledovaný Andrejom Kubišom a Richardom Valentom, obaja z tým Suncycle.sk

 

KLASIK štartoval 10:00 a v porovnaní s letmým štartom účastníkov trate KING, bol Klasik skutočným šprintom. Možno si trénovaní jedinci stojaci na čele štartovného poľa pomýlili cross-country maratón s cyklistickou disciplínou cross-country eliminátor. Inak sa ani nedajú vysvetliť úvodné priemerné rýchlosti okolo 40 km/hod 🙂 Špica pelotónu sa začala trhať hneď v prvých kopcoch nad Trenčianskymi Teplicami, kde v krátkych ale za to výživných kopcoch preveril každý jazdec svojej tepové maximá. Najintenzívnejšia a zároveň najjazdivejšia časť trate končila zjazdom do Petrovej Lehoty, kde bola prvá občerstvovacia stanica. Po nej nasledoval prejazd na Veľkú lúku nad Omšením. Súčasťou tohto prejadzu bol i super-trailový úsek končiaci na hlavnej ceste Tr.Teplice-Motešice. Škoda len krátkej dĺžky. Viac takýchto technických zjazdíkov na trati by príťažlivosť pretekov určite pozdvihlo. Od Veľkej lúky smerovali cesty bajkerské „hnojárskymi“ zákutiami katastra Omšenie a vyústili na hlavnej ceste medzi Omšením a Dolnou Porubou. Tam začal najúmornejší výšlap celého Dubničáku, vedúci po dozelena rozpálených lúkach smerom na Holazne. 5 km dlhý úsek s priemerným stúpaním 6% dal možnosť silnejším jedincom utrhnúť sa od svojich spolutrpiteľov a zaútočiť na čo najlepšie celkové umiestnenie. Po prehupnutí sa cez sedlo nasledoval kamenistý zjazd do oblasti zvanej Siran a po Langáčskej ceste si priemernou rýchlosťou 40 km/hod “v pohode” prísť do ciela pre vytúžený redbull. Ako prvý do cieľa dokrútil Vladimír Hojdík z Proefekt tímu, za ním Petr Holzner z tímu Zvonek Sport Valašské Klobouky a tretí Ľubomír Murárik z Kaktus bike tímu. Členovia tímu Agilus dorazili do cieľa v nasledovnom poradí a čase:

Igor Skrutek: 22.miesto, 2:14:57.9

Peter Matuščin: 26. miesto, 2:15:54.4

Jaroslav Milovský: 42. miesto, 2:26:44.1

Maroš Gančár: 98. miesto, 2:55:11.1

Branislav Horečný: 113. miesto, 3:29:41.4

 

Všetkým patrí vďaka za účasť  a snahu reprezentovať klub v čo najlepšom svetle.

 

Partnerom klubu, spoločnostiam ENICS Slovakia, REBEL cajons, MBsport Nová Dubnica, NETsektor, BIOobchodík Štvorlístok Nová Dubnica a TOP-bike wear, ďakujeme za podporu. Každá z týchto spoločností hrá v klube svoju osobitú úlohu a vďaka väčšine z nich, tím Agilus existuje a rastie do krásy 🙂

 

Pre doplnenie ešte informácia o výsledkoch trate HARD, na ktorej Agilus nemal zastúpenie. Pre „zlatý“ hrnček si do cieľa prišiel Martin Kostelničák z Greenbike Aloha Team, striebro zobral Lech Kawecki z Bratislavského rehabilitačného centra a bronz Daniel Kučera z tímu Ebajk racing.

 

Kompletné výsledky: http://sportsofttiming.sk/sk/zavod/results/2269?rid=2599&eventid=3

 

Organizátorom letí pochvala za celé podujatie a premiérový štart na námestí môžeme určite odporučiť i do nasledujúcich ročníkov 🙂

 

A nakoniec veľké poďakovanie patrí aj Jánovi Melicherovi za jeho fotografie na trati i v zázemí pretekov:  https://goo.gl/photos/uPgmvSUZfanT9Hi66

 

Vidíme sa na štarte Dubničáku opäť o rok.

 

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone

Komentár k článku

Sponzori